sobota, 12 marca 2016

Wynajem a kupno sprzętu budowlanego

Zakup sprzętu budowlanego dla naszej firmy to poważna inwestycja, która może pochłonąć sporą część naszego kapitału. Warto więc podchodzić z rozwagą do tej kwestii i poważnie zastanowić się nad tym, czy nie korzystniej wyjdzie nam wynajem sprzętu budowlanego.


Zakup sprzętu na własność ma oczywiście sens i jest uzasadniony, jeśli będzie on wykorzystywany przez nas przez cały czas bądź przez dłuższy okres. Jeśli przykładowo zajmujemy się realizowaniem zleceń budowlanych, to rusztowania będą sprzętem, który nie warto wynajmować, bo zwyczajnie bardziej będzie nam się opłacało takowy sprzęt zakupić na własność.

Jeśli jednak potrzebujemy konkretnego sprzętu wyłącznie do jednej pracy bądź jednego zlecenia, które niekoniecznie będzie się w przyszłości powtarzać, to zakup drogiego sprzętu budowlanego nie będzie miał już większego sensu. Tego rodzaju sprzęt nie należy do najtańszych (oczywiście zależnie od tego, czego konkretnie szukamy), a więc tutaj możemy spokojnie pokusić się o skorzystanie z usług firm zajmujących się wynajmem.
Firm tego typu jest na rynku sporo i na pewno znajdziemy sprzęt, który nas interesuje w przystępnej cenie za wynajem dobowy. Wynajem sprzętu ma również sens w przypadku, kiedy dopiero startujemy z naszą działalnością, a nie posiadamy zbyt dużego kapitału początkowego i nawet, jeśli będziemy konkretnego produktu używać przez dłuższy okres czasu, to wynajem będzie miał tutaj rację bytu. Kiedy uda nam się już odbić, warto dany sprzęt oczywiście zakupić na własność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz