sobota, 12 marca 2016

Nowoczesna technologia internetowa

Jak szybki internet możemy dziś posiadać we własnym mieszkaniu? 100 Mbps? 150? Wartości są różne, niemniej coraz częściej, zwłaszcza w większych, polskich miasta stosuje się doprowadzanie światłowodów bezpośredni do mieszkania, a to pozwala nam na uzyskanie internetu o szybkości nawet do 500 Mbps i więcej!

Czym są światłowody
Czym są jednak światłowody pokrótce? Mniej więcej dokładnie to co nam podpowiada sama nazwa! Kabel światłowodu bowiem to nic innego jak zwykły, przezroczysty kabel, w którym przesył danych odbywa się za pomocą światła, czyli w zasadzie najszybciej jak to tylko możliwe. Czemu jest to tak korzystne rozwiązanie? Bo pomijając już samą prędkość, która w tym wypadku jest wszak nieograniczona, to kabel światłowody jest również najstabilniejszą metodą dostępu do internetu, bo nie wpływają na niego żadne warunki pogodowe, czym zdecydowanie przewyższa standardowe okablowanie. Innymi słowy, niezależnie od tego, jakie panują warunki pogodowe, nasze łącze z internetem jest równie stabilne i szybkie jak zwykle.

Coraz częściej stosuje się, więc technologię FTTH, która innymi słowy łącze centrale bezpośrednio z domem użytkownika internetu, a więc po drodze nie występują żadne blokady, które mogłyby internet spowolnić. Pokrótce - internet płynie bezpośrednio od dostawcy internetu do nas przez kabel światłowody. Może nam to zapewnić nieograniczone niemal prędkości internetu, które nie były dostępne nigdy wcześniej. Szybki internet jest więc dzisiaj na wyciągnięcie ręki, warto więc korzystać z takich udogodnień technicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz