sobota, 12 marca 2016

Rozkwit budownictwa przemysłowego

Od kilku lat coraz mocniej rozwija się rynek budownictwa przemysłowego w Polsce. Już dwa lata temu rynek ten prężnie się rozwijał, po krótkim kryzysie jaki nastąpił w latach 2009 - 2010. Budownictwo przemysłowe to przede wszystkim inwestycje w sektorze gazowniczym, energetycznym oraz produkcyjnym.


W ostatnich latach jedną z największych inwestycji w sektorze energetycznym jest budowa nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole. Jest to ogromna inwestycja, która ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego w Polsce. Kosztorys tego przedsięwzięcia wynosi ponad 11.5 miliarda złotych, niemniej szacuje się, że na inwestycji skorzysta blisko dwa miliony gospodarstw w Polsce, a blisko cztery tysiące osób dostanie pracę. Ogrom inwestycji znakomicie oddają liczy - w budowie uczestnicy około 350 dostawców oraz 200 wykonawców, zaś projektem zajmuje się około 600 projektantów.

W najbliższych latach znacząco powinien rozwinąć się przemysł energetyczny w rejonie województwa pomorskiego, ponieważ Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSE) działająca na tym rejonie, już jakiś czas temu zapewniała, że w roku 2016 będzie starała się zdobyć tereny pod inwestycje właśnie w województwie pomorskim. Skromny wzrost na tamtym obszarze wynika właśnie z braku terenów dobrej jakości. Grupa zamierza zająć się tym problemem i aktywnie zachęcić inwestorów do działania na tym obszarze, co w konsekwencji powinno przełożyć się na znaczący wzrost rozwoju budownictwa przemysłowego w tym rejonie w nadchodzących latach.

Budownictwo przemysłowe w Polsce, według wszelkich statystyk będzie rozkwitało coraz bardziej i w nadchodzących latach powinno zanotować kolejny wzrost.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz