środa, 12 października 2016

Jak sprawdzić firmę budowlaną


Podpisanie umowy z firmą, której zlecimy wykonanie prac budowlanych, powinno być poprzedzone dokładną analizą jej wiarygodności i rzetelności. w ten sposób unikniemy niemiłych niespodzianek podczas realizacji zlecenia. Co warto sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego wykonawcy naszego projektu budowlanego?Opinie klientów

W pierwszej kolejności należy wytypować 2-3 firmy, które posiadają najlepsze opinie klientów i jednocześnie spełniają nasze oczekiwania. Dowiedzmy się, czy firma terminowo wywiązała się ze zlecenia, czy efekt i jakość prac były zadowalające, czy ekipa była odpowiednio przygotowana do zlecenia etc. Takie informacje zarysują obraz firmy i pozwolą ocenić jej kompetencje oraz rzetelność.


CEIDG
Gdy już wybierzemy firmę, której zamierzamy zlecić projekt, sprawdźmy jej dane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (skrót CEIDG). W bazie tej sprawdzimy, czy firma faktycznie istnieje oraz jaki jest jej status. Rejestr ten gromadzi oraz jawnie udostępnia podstawowe informacje o firmie, wystarczy znać tylko nr NIP lub REGON, aby wyszukać wpis dotyczący konkretnego przedsiębiorcy.

KRD
Warto również sprawdzić, czy firma nie figuruje w rejestrze KRD. Opinie i informacje zgromadzone w Krajowym Rejestrze mogą bowiem rzucić ciemne światło na przedsiębiorcę. Jeśli jest on zadłużony, może to oznaczać, iż jest nierzetelny lub ma problemy finansowe, które może próbować naprawić “korzystając” z otrzymanej od nas zaliczki na materiały budowlane. Niestety taka praktyka często jest spotykana, dlatego na wszelki wypadek warto zweryfikować firmę w bazie KRD.

Pamiętając o powyższych wskazówkach z pewnością zabezpieczymy się przed niewłaściwym wyborem firmy budowlanej i tym samym unikniemy negatywnych konsekwencji swoich decyzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz