poniedziałek, 25 września 2017

Drewniana podłoga w łazience - jaka będzie odpowiednia?Łazienka jest wyjątkowo wymagającym pomieszczeniem, nie brak w niej wilgoci i dużej ilości wody. Zazwyczaj do jej wyposażenia wybiera się glazurę, my pokażemy, że drewniana podłoga będzie równie doskonałym wyborem, który doda wnętrzu ciepła i odrobiny naturalnego luksusu.

Drewniana podłoga — najwyższa klasa


Do zalet drewna nie trzeba specjalnie przekonywać, jest ciepłe w dotyku, oryginalne i ponadczasowe. W takim miejscu jak łazienka odnajduje się nad wyraz dobrze i współgra z rolą tego pomieszczenia jak mało który materiał wykończeniowy. Mitem jest więc twierdzenie, że drewniana podłoga w łazience nie będzie długo cieszyła oka właścicieli. Jeśli wybierze się wysokiej klasy drewno, z całą pewnością będzie ona błogim dotykiem naszych stóp przez wiele lat. Sprawdźmy zatem na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając drewnianą podłogę do łazienki.

Najlepszym wyborem będzie drewno lite, koniecznie najwyższej jakości. Należy zwrócić uwagę, by nie miało ono żadnych ubytków, pęknięć czy sęków. W wyspecjalizowanych sklepach dostępne są panele oraz deski dedykowane wymagającym pomieszczeniom o dużym stopniu zawilgocenia. Istotną rzeczą jest także wybieranie dużych elementów, co pozwala na zminimalizowanie łączeń
elementów.

Jakie drewno będzie odpowiednie


Sięgając po drewno, które będzie wykazywało się dużą odpornością, dobrze jest skierować swoją uwagę na gatunki egzotyczne, które są bogate w żywice i naturalne olejki, które są blokerem dla wilgoci, grzybów oraz sprawiają, że drewnianej podłodze niestraszne są szybkie zmiany temperatury.

Do takich gatunków należą:
- tek;
- iroko;
- doussie;
- marbau.

Miłośnicy wszystkiego, co rodzime także mogą pozwolić sobie na drewniane podłogi w łazience. Z polskich produktów warto wybrać:
- dąb;
- modrzew;
- jesion;
- jawor;
- wiąz.

Szukając najlepszego rozwiązania, śmiało można także postawić na innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. W renomowanych salonach sprzedaży można kupić tzw. termodrewno. Wykonana z niego drewniana podłoga będzie praktycznie niezniszczalna. Termodrewno jest odporniejsze od innych produktów na wszystkie znajdujące się w łazience zagrożenia, a więc i na wilgoć i na działanie wysokiej temperatury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz