wtorek, 25 lipca 2017

Styrodur – izolacja lepsza od styropianu?Branża budowlana zmienia się bardzo dynamicznie i co chwilę zaskakuje nowymi, innowacyjnymi produktami. Jeszcze do niedawna styropian był najczęściej stosowaną formą izolacji ścian domu, teraz zaczyna być wypierany przez styrodur.


Czym jest styrodur?


Polistyren ekstrudowany - bo tak brzmi jego właściwa nazwa - wykonany jest ze spienionego polistyrenu. Składa się z komórek niewielkich rozmiarów. Dzięki zamknięto komórkowej budowie wewnętrznej charakteryzuje się on wieloma bardzo przydatnymi w budownictwie cechami.

Właściwości styroduru


Jest on innowacyjnym, nowoczesnym materiałem budowlanym. Wykazuje znakomity współczynnik izolacyjności termicznej oraz jest odporny na wilgoć. Co ciekawe, jest niezwykle łatwy w montażu oraz bardzo wytrzymały. Miłośników ekologii z pewnością ucieszy również fakt, że jest to produkt w pełni biodegradowalny.

Styrodur, a styropian


Coraz częściej styrodur jest stosowany zamiast tradycyjnego styropianu w wykonywaniu izolacji zewnętrznych. Nic dziwnego, jest bowiem w porównaniu z nim o wiele twardszy i o wiele mniej nasiąkliwy, przez co nadaje się do izolacji podłóg o wysokim obciążeniu oraz nawet do zawilgoconych ścian piwnicznych.

Można powiedzieć, że styrodur i styropian są materiałami dość do siebie podobnymi, jednak ten pierwszy wykazuje o wiele lepsze parametry, dlatego jest coraz częściej stosowany. Wykazuje o wiele lepszą odporność mechaniczną na obciążenie i ściskanie oraz odkształcenia.

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że bije popularny styropian na głowę. Jednak jest jeden minus - jego cena jest też odpowiednio większa.

Wielu fachowców podkreśla jednak, że w przypadku montażu styropianu korzyści finansowe są tylko pozorne, a biorąc pod uwagę o wiele lepsze parametry styroduru - praktycznie się nie liczą.

Z pewnością warto wybrać materiał trwały i niezastąpiony, który z powodzeniem nada się do izolacji nawet najbardziej wymagających powierzchni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz