czwartek, 13 kwietnia 2017

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem


Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów alarmów czy wszelkiego rodzaju zabezpieczeń mających uchronić dom przed włamaniem. Dzięki szerokiej ofercie możliwe jest skuteczne zapobiegnięcie kradzieżom, ochrona domu przed nieproszonymi gośćmi czy pożarem.
 

Kamery


Odpowiednie zabezpieczenie domu podczas wyjazdu na urlop może znacznie ułatwić wypoczynek. Jednak według przeprowadzonych badań niemal 70 procent Polaków nie dba o dodatkową ochronę domu w trakcie wyjazdów. Tymczasem wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań. Jednym z nich są kamery kamuflowane. Dzięki dobremu ustawieniu monitoringu w domu możliwe jest ustalenie tożsamości złodzieja. Dzięki połączeniu kamer z internetem właściciele domu mają możliwość podglądu poszczególnych pomieszczeń w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia mobilnego.

Fotopułapki


Świetną alternatywą dla kamer są także urządzenia, które wykrywają ruch, a następnie wysyłają fotografię od razu do właściciela domu. Można instalować je w dowolnym miejscu, dlatego są naprawdę skutecznym sposobem zabezpieczenia domu i jego otoczenia. Niektóre fotopułapki mogą także nagrywać filmy. Prosty kamuflaż, odporność na wodę i wahania temperatur sprawia, że bez obaw można montować je nie tylko w domu, ale także na terenie ogrodu.

A może podsłuch?


Nie zawsze istnieje możliwość zamontowania kamer. Jest jednak także inne rozwiązanie – podsłuchy oraz rejestratory audio. Dzięki nowoczesnym dyktafonom właściciele domu mają ogromne możliwości podsłuchu i monitoringu. Najlepsze dyktafony mogą pracować nawet przez kilka dni w trybie aktywacji głosem – rozpoczną nagrywanie dopiero przy wychwyceniu hałasu czy rozmowy. Dzięki stałemu rozwojowi technologii obecnie możliwe jest głośne i wyraźne nagrywanie dźwięków.

Lokalizatory GPS


Warto zastanowić się nie tylko, jak zabezpieczyć dom, ale także jak zadbać o bezpieczeństwo poszczególnych, cennych przedmiotów. Chociażby w przypadku samochodu, który może okazać się dla złodzieja świetną zdobyczą, GPS może stanowić doskonałą ochronę. Dzięki lokalizatorowi możliwe jest dokładne określenie położenia pojazdu, a także prędkości z jaką się porusza czy kierunku, w którym zmierza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz